BASIN AÇIKLAMASI
1947 yılında Filistin'in işgali ile başlayan süreç, bugün tek taraflı “yaptım oldu” mantığı ile topyekün işgalin sinyallerini veriyor. Müslümanların ilk kıblesi olan Kudüs'ün tamamen İsrail hakimiyetine bırakılması kararı, barış planı olmaktan çok, işgal planıdır. Uluslararası hiç bir geçerliliği olamaz. Bu tür girişimler bölgeye barış getirmeyeceği gibi, halen sürmekte olan zulmün çoğalarak artmasına neden olur.
Anlaşmalar, iki taraf arasında yapılır. Tek taraflı yapılmaya çalışılan ancak dayatmadır. 
Birleşmiş Milletlerin "İsrailliler ve Filistinlileri, sorunun 1967 sınırları temelinde çözülmesi için destekleme yükümlülüğü devam etmektedir" açıklaması dayatılmaya çalışılan sözde anlaşmanın uluslar arası geçerliliğinin olmadığını da gözler önüne sermektedir.
Filistin halkının onay vermediği, reddettiği hiçbir planı ve tek taraflı sözde anlaşmaları Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Senatosu olarak tanımadığımızı, Filistinli kardeşlerimize karşı yapılan haksızlık ve zulümlere bir yenisini eklemeye yönelik "Kalıcı Barış Planı" adı altında Filistin topraklarını İsrail'e devşirmeye çalışanları şiddetle kınadığımızı kamuoyuna saygıyla ilan ederiz.
Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Senatosu
Yayın Tarihi: 30.1.2020
Okunma Sayısı: 1324
Yayınlayan: MEDYAMER