bir fikrim var
Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

ANSİAD ile İş Birliği Protokolü İmzalandı

Batı Akdeniz Bölgesi’ndeki üniversiteler ile Antalya Sanayici İşadamları Derneği (ANSIAD) arasında potansiyel girişimcilere mentörlük hizmetinin sunulması ve İş Fikri Proje Yarışması düzenlenmesi konusunda paydaş protokolü imzalandı.

Protokolün, Antalya sanayici ve iş insanları Derneği (ANSİAD) ile Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi arasında önlisans, lisans ve lisansüstü öğrencileri arasında düzenlenecek iş fikri yarışmasının yürütülmesi ile ilgili olarak karşılıklı yapılması gereken iş ve işlemleri düzenlemeyi amaçladığı belirtildi.

Toplantıya Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İbrahim DİLER ve ISUBU TTO Koordinatörü Doç. Dr. İsmail Serkan ÜNCÜ, ANSİAD Başkanı M. Sadi KAN, ANSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Sarper DERMUT katıldı.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim DİLER Üniversite olarak girişimciliğe verdikleri önemi vurgulayarak, üniversitemiz öğrencileri için girişimciliğin bir kariyer alternatifi olabileceğinin farkına varmalarında bölgemizde ANSİAD ın önemli bir misyonu yerine getirdiğini ifade etti.

İmza protokolünde konuşan ANSİAD Başkanı M.Sadi KAN, Batı Akdenizde girişimcilik kültürünü yayma kararında üniversitelerin heyecanı ve motivasyonun çok etkili olduğunu söyledi.

Gerçekleştirilen protokol ile üniversite öğrencisi ve mezunlarının yenilikçi iş fikirleri ödüllendirilecek. Gençlerin girişimcilik alanında projeler üretmesi teşvik edilecek. Türkiye’nin başarılı girişimci adaylarının kamuoyunun ve iş dünyasının dikkatini çekmesi sağlanarak, yarının genç girişimcilerinin ortaya çıkarılmasının önünün açılacağına vurgu yapıldı.

Yayın Tarihi: 14.3.2019
Okunma Sayısı: 382
Yayınlayan: ISUBU Basın
Yukarı çık