bir fikrim var
Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

Eğirdir MYO' da Sıfır Atık Bilgilendirme ve Eğitim Çalışmaları

“Sıfır Atık Projesi ve Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Bünyesinde Devam Eden Çalışmalar” konusunda Eğirdir Meslek Yüksekokulu akademik ve idari personelinin katılımıyla bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Atık Yönetimi Danışma Kurulu Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Sezen Coşkun tarafından katılımcılara projenin tanıtımı, üniversite atık yönetimi yönergesi, atık toplama kutusu setlerindeki atık sınıfları, toplanan atıkların bertaraf yöntemi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İl Müdürlüğü Sıfır Atık Projesi Uygulamaları, Meslek Yüksekokulunda yapılması gerekenler ve öğrencilerin projeye katılımının sağlanmasının gerekliliği konularında bilgiler aktarılmıştır. 

Bilgilendirme toplantısını takiben Meslek Yüksekokulu bünyesinde iki gün sürecek olan ders başlangıçlarında beşer dakikalık sürelerle öğrenci eğitim çalışmalarına başlanmıştır. Bu çalışmalarla her sınıfa projenin anlatılması amaçlanmaktadır. Bu kapsamda öğrencilere atık sınıflarının tanıtılarak atıkların ilgili geri dönüşüm kutularında biriktirilmesi gerektiği aktarılmıştır.

Yayın Tarihi: 9.4.2019
Okunma Sayısı: 484
Yayınlayan: ISUBÜ Basın

HABERLER

Yukarı çık