Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi öncülüğünde organize edilen SEDAK (Sektörel Danışma Kurulu)  toplantısı, MÜSİAD ev sahipliğinde Isparta Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını yapan Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler; “Üniversitemiz öncülüğünde kurulan SEDAK (Sektörel Danışma Kurulu)  toplantısının, İşbirliklerine dönüşüp, öğrencilerimiz, Isparta’mız ve bölgemiz için olumlu yönde katkılar vermesini sağlamak için bir aradayız. Bu toplantılarının somut sonucu olarak da Üniversite Sanayi işbirliğini en üst düzeyde bulunmasını istiyoruz. Bugünkü toplantımıza ev sahipliği yapan MÜSİAD Isparta teşkilatına ve Başkanı Alaaddin Erkoç ile ekibine kalbi teşekkürlerimizi iletiyoruz. Toplantıya katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyoruz” dedi.

MÜSİAD Başkanı Aladdin Erkoç ve ITSO Başkanı Mustafa Tutar selamlama konuşması yaptıktan sonra ISUBÜ TTO Koordinatörlüğünden İsmail Serkan Üncü, ISUBÜ’nün öncelikli alanları ve bölgesel karşılıkları ile ilgili sunum gerçekleştirildi. 

BAKA fizibilite alt yapılarına destek programı hakkında BAKA Isparta Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Ömer Ferda Akyol tarafından kurul üyelerine sunum gerçekleştirildi, Isparta KOSGEB İl Müdürü Yurdun Yıldırım tarafından TEGMER ve İŞGEM kurulması konularında sunum yapıldı. Son olarak ISUBÜ SİBEM (Siber Güvenlik Uygulama ve Araştırma Merkezi (SİBEM) Müdürü Dr. Ahmet Ali Süzen tarafından kurum ve şirketler ile son kullanıcılar hakkındaki bilgiler aktarıldı. Sunumlarda Fakülte Dekanları ve sektör temsilcileri soru, öneri ve görüşlerini belirttiler.

Toplantıya ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yıldız Bolat, ITSO Başkanı Mustafa Tutar, ITSO Meclis Başkanı Osman Şahlan, ITB Başkanı Ahmet Adar, MUSİAD Isparta Şube Başkanı Alattin Erkoç, Isparta Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gürsel Öksüz, Isparta KOSGEB İl Müdürü Yurdun Yıldırım, Isparta Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Tufan Uysal, Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Odasını temsilen Ramazan Şişman, Gülbirlik Genel Müdürü Hasan Çelik ve Nafiz Koçak, , Eğirdir Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Kubilay, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Çatal, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Reşat Selbaş, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Nurhan Yıldırım, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Demir, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kabul, Isparta Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan Özaltın, Eğirdir Su Ürünleri Fakültesi Su Ürünleri Yetiştiriciliği Bölüm Başkanı ve  ISUBÜ Proje Geliştirme Ofisi Koordinatörü Prof. Dr. Öznur Diler, Doç. Dr. İsmail Serkan Üncü,  ISUBÜ Özel Kalem Müdürü Öğr. Görevlisi Ahmet Aydın, BAKA Isparta Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü  Ömer Ferda Akyol,   Isparta Ticaret İl Müdürü Mehmet Akif Ülger, Baka Isparta Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Abdurrahman Özsoy katıldı. 3 ayda bir gerçekleşecek SEDAK toplantısı hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

Yayın Tarihi: 8.10.2019
Okunma Sayısı: 1324
Yayınlayan: ISUBÜ Basın