Koronavirüs (COVID-19) önlemleri nedeniyle uzaktan eğitime başlayan Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ), internet erişiminde güçlük yaşayan ve ihtiyaç duyan yaklaşık 3 bin öğrencisine 8 Gb internet desteği sağladı. 
 
ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler, “Dünya genelinde yaşanan yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitime geçen üniversitemizde öğrencilerimizin evlerinde eğitim almaları için elimizden gelen her türlü desteği vermeye çalışıyoruz. Alt yapı ya da maddi sebeplerle internete erişemeyen öğrencilerimizin olduğunu biliyoruz. İnternet erişiminde güçlük yaşayan öğrencilerimiz için kullanmış oldukları operatörlerine bağlı olarak 8 Gb internet desteği sağlıyoruz. İhtiyacını belirten öğrencilerimize destek veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz. Bu zorlu süreci birbirimize destek olarak kolaylıkla atlatabilmek için el birliği ile çalışıyoruz.” dedi. 
 
ISUBÜ tarafından öğrencilere gönderilen mesajda; “ISUBÜ tarafından sınavlarınızda internet kullanabilmeniz için 8 GB data hattınıza tanımlanmıştır. Paketinizi 27/06/2020 23:59 tarihine kadar kullanabilirsiniz. Başarılar dilerim. Prof. Dr. İbrahim DİLER”
Bu mesaja göre öğrenciler, 27 Haziran 2020 saat 23:59’a kadar 8 Gb internet paketlerini kullanabilecekler.
Yayın Tarihi: 28.5.2020
Okunma Sayısı: 1847
Yayınlayan: MEDYAMER