Ticaret Bakanlığı Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) gerçekleştirdiği Ticaret Bakanı Ruhsar PEKCAN, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK, Tarım ve Orman Bakanı Bekir PAKDEMİRLİ’nin de katıldığı Türkiye İnovasyon Haftası etkinliklerinde “Eczaport İlaç Kontrol ve Transfer Sistemi” isimli projesi ile Üniversitemiz Teknoloji Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü öğrencisi Gamze ŞİMŞEK Türkiye 3.sü oldu. 
Öğrencimiz Gamze ŞİMŞEK, ödülünü Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve TİM Başkanı İsmail Gülle’nin da hazır bulunduğu platformda alırken Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile de hatıra fotoğrafı çekildi. 
Öğrencimiz Gamze ŞİMŞEK, 800 ekibin katılım sağladığı İnovaTİM  İnovasyon Yarışmasında finale kalan 30 ekip içerisinde yer alarak sunumunu yaptığı Pandemi Sonrası kategorisinde ECZAPORT “ İlaç Kontrol ve Transfer Sistemi “ adlı proje ile üçüncülük derecesini elde etti.
Başarılı olan öğrencimiz Gamze ŞİMŞEK’i, Sayın TİM Başkanımız İsmail GÜLLE’yi , projeye danışmanlık yapan Çağrı TEMEL ve projedeki ekip arkadaşını tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
Yayın Tarihi: 25.12.2020
Okunma Sayısı: 8309
Yayınlayan: MEDYAMER