TÜBİTAK 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği tarafından desteklenen ve Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi tarafından yürütülen “Doğal Ekosistemler İçin CBS ve Uydu Görüntüleri Kullanarak Çevresel Altlıkların Hazırlanması” isimli bilimsel etkinliğin açılış töreni gerçekleştirildi.

19-25 Kasım 2022 tarihleri arasında Manavgat/Antalya’da devam eden bilimsel etkinliği ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal ziyaret ederek, açılış törenine katıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan etkinlik Koordinatörü ISUBÜ Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet MERT, 7 gün boyunca ülkemizin değişik üniversitelerinden ve araştırma kurumlarından etkinliğe katılan 20 katılımcıya Coğrafi Bilgi Sistemleri konusunda uygulamalı eğitim verileceğini ifade etti. “Doğal Ekosistemler İçin CBS ve Uydu Görüntüleri Kullanarak Çevresel Altlıkların Hazırlanması” başlıklı etkinliğin içeriği hakkında bilgiler veren Doç. Dr. Ahmet Mert; uzun yıllardır farklı üniversitelerimizden değerli akademisyenlerin katkısı ile çok sayıda bilimsel etkinliği başarı ile tamamladıklarını belirterek, “etkinliklerimize destekleri için Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal başta olmak üzere, üniversitemiz yönetimine,  TÜBİTAK’a, katkı sağlayan tüm akademisyen ve katılımcılara teşekkür ederim” dedi.

ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal, üniversitemiz bünyesinde yürütülen TÜBİTAK projeleri ve etkinliklerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bilimsel etkinliklerde görev alan akademisyenlere ve etkinlik ekibi “kantitatifekoloji” grubuna teşekkür ederek sözlerine başladı. Üniversitemizin bilimsel faaliyetlere verdiği önemi dile getiren Rektör Çatal, ülkemizin çok farklı üniversitelerinden ve araştırma kurumlarından uygulamalı eğitim almak için etkinliğe dahil olan katılımcılara bu etkinliğe katıldıkları ve çok değerli akademik bilgiler alacakları için çok şanslı olduklarını belirtti. Üniversitemizi tanıtan bilgilere de konuşmasında yer veren Rektör Çatal, özellikle TÜBİTAK tarafından destek verilen bilimsel faaliyetlere olan desteklerinin aratarak devam edeceğinin de mesajını verdi.

TÜBİTAK 2237 A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği tarafından desteklenen ve Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi tarafından yürütülen “Doğal ekosistemler için CBS ve uydu görüntüleri kullanarak çevresel altlıkların hazırlanması” isimli bilimsel etkinliğin açılış töreni katılımcılarla tanışma faaliyeti, Rektör Prof. Dr. Yılmaz Çatal’a plaket takdimi ve günün anısına fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Not: Kantitatifekoloji ekibinin yürütmekte olduğu Tübitak destekli proje ve etkinliklere ait bilgilere kantitatifekoloji.net web adresinden ulaşılabilmektedir.

 

Yayın Tarihi: 21.11.2022
Okunma Sayısı: 2320
Yayınlayan: ISUBU Basın