Ülkemizin ve insanlığın geleceğini inşa eden öğretmenler, teknoloji ve bilim çağında lider ülkeler arasında yer almanın anahtarı olan bilgiyi nesilden nesile aktarma görevini üstlenmektedirler.
Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk cephede kazanılan zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesini eğitim ordusunun başarısıyla mümkün olacağını söyleyerek öğretmenlere verdiği değeri göstermiştir.
Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Türk Milleti’nin bağımsızlığını savunacak, fikir, kültür, sanat ve bilim alanlarında ülkemizi temsil edecek gençleri yetiştiren öğretmenlerimizin emekleri paha biçilemez. Her geçen gün büyüyen öğretmen ordusuna yeni neferler yetiştiren üniversitelerin de bu başarılardaki payı yadsınamaz.
Bu duygu ve düşüncelerle, öncelikle Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aramızdan ayrılan bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; gelecek nesillerin yetişmesinde büyük emeği olan tüm öğretmenlerimizin ve akademisyenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.
 
Prof. Dr. Yılmaz ÇATAL
Rektör
Yayın Tarihi: 24.11.2022
Okunma Sayısı: 1867
Yayınlayan: ISUBU Basın