ISUBÜ Isparta MYO ve Yalvaç MYO Aşçılık programlarının organize ettiği ve Duru Bulgurun sponsor olduğu seminer için Isparta’ya gelen Habertürk ve Beingurme program yapımcısı/sunucusu Akademisyen Asuman Kerkez, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal’ı makamında ziyaret etti. Rektör Çatal, eğitime vermiş olduğu katkılardan dolayı Asuman Kerkez’e Teşekkür Belgesi takdim etti.

Duru Bulgurun sponsorluğunda TV yapımcısı, program sunucusu Öğr. Gör. Asuman Kerkez’in sunumuyla “Anadolu’dan Dünyaya Armağan Bulgurun Hikayesi” söyleşisi gerçekleşti.

ISUBÜ Aşçılık Programı öğrencileri, Duru Bulgur sponsorluğunda Anadolu’nun dünyaya mirası olan Bulgurun Hikayesini Beingurme ve Habertürk Tadında Hikayeler program yapımcısı Öğretim Görevlisi Asuman Kerkez’den dinledi.  Seminer geleceğin aşçılarına Anadolu’nun güçlü ürünü olan ve dünyanın temel ihtiyaç maddesi buğdayın besin zincirindeki yerinin önemi vurgulanarak, sağlık açısından yemeklerde tercih unsuru olmasının önemi vurgulandı.

Bulgurun tarihi, üretimi ve hangi ürünlerle kullanılabileceği konularına değinilen söyleşide, soru cevap etkinliği düzenlendi ve doğru cevaplar veren öğrencilere “Tarihinden Tarifine Bulgur” kitabı hediye edildi. Etkinlik Yalvaç Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Halit Toptaş’ın Kerkez’e plaket ve çiçek takdimiyle sonlandırıldı.

Değerli konuğumuz Asuman Kerkez hanımefendiye verdikleri bilgiler ve katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

 

Yayın Tarihi: 22.12.2022
Okunma Sayısı: 1918
Yayınlayan: ISUBU Basın