TÜBİTAK 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği tarafından desteklenen ve Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi tarafından yürütülen “Analitik Doğa-Kümeleme ve Ordinasyon Teknikleri” isimli bilimsel etkinliğin açılış töreni gerçekleştirildi. 09-15 Mart 2023 tarihleri arasında Manavgat/Antalya’da devam edecek olan bilimsel etkinliğe Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan ÖZÇELİK ziyaret ederek, açılış törenine katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan etkinlik koordinatörü ISUBÜ Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serkan GÜLSOY; 7 gün boyunca ülkemizin değişik üniversitelerinden ve araştırma kurumlarından etkinliğe katılan 20 katılımcıya Doğa bilimleri alanlarında bilimsel katkı sağlayacak birçok istatistiksel yöntemlerden faydalanılarak uygulamalı eğitim verileceğini ifade etti. “Analitik Doğa-Kümeleme ve Ordinasyon Teknikleri” başlıklı etkinliğin içeriği hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Serkan GÜLSOY; uzun yıllardır farklı üniversitelerimizden değerli akademisyenlerin katkısı ile çok sayıda bilimsel etkinliği başarı ile tamamladıklarını belirterek, etkinliklerimize destekleri için Üniversitemiz Rektörlüğü başta olmak üzere etkinliğe katılarak desteklerini gösteren rektör yardımcımız Prof. Dr. Ramazan ÖZÇELİK’e, üniversitemiz yönetimine, TÜBİTAK’a, katkı sağlayan tüm akademisyen ve katılımcılara teşekkür etti.

ISUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan ÖZEÇELİK, ülkemizin çok farklı üniversitelerinden ve araştırma kurumlarından uygulamalı eğitim almak için etkinliğe dahil olan katılımcılara bu etkinliğe katıldıkları ve çok değerli akademik bilgiler alacakları için çok şanslı olduklarını ifade etti. Üniversitemiz bünyesinde yürütülen Tübitak projeleri ve etkinliklerin önemine değinen ÖZÇELİK, bilimsel etkinliklerde görev alan akademisyenlere ve etkinlik ekibi “kantitatifekoloji” grubuna teşekkür etti.  Konuşmasında Üniversitemizi tanıtan bilgilere de yer veren Rektör Yardımcısı ÖZÇELİK, özellikle TÜBİTAK tarafından destek verilen bilimsel faaliyetlere katkı vermeye her zaman hazır olduklarını ifade etti.

Not: kantitatifekoloji ekibinin yürütmekte olduğu Tübitak destekli proje ve etkinliklere ait bilgilere www.kantitatifekoloji.net web adresinden ulaşılabilmektedir.

 

Yayın Tarihi: 14.3.2023
Okunma Sayısı: 860
Yayınlayan: ISUBU Basın

HABERLER