Özbekistan Taşkent Devlet Tarım Üniversitesi tarafından üniversitemize Erasmus Personel Ders verme hareketliliği ziyareti gerçekleştirildi.

Özbekistan Taşkent Devlet Tarım Üniversitesi ve Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi arasında yapılan Erasmus+ (KA171 projesi) kapsamında 1-5 Mayıs tarihleri arasında Özbekistan Taşkent Devlet Tarım Üniversitesi öğretim elemanlarından Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü, Fakülte Dekanı ve Tarım Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Yakubov Farrux KAMILJANOVICH, Uzaktan Eğitim Öğrenci İşleri Uzmanı ve Dekan yardımcısı Shakhnoza BOBOJONOVA, Dijital Teknoloji Uzmanı Öğretim Üyesi Dr. Saodaddin RASULOV ve Bitki koruma Bölümü Doktora Öğrencisi Shoxista YULDASHEVA, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ni ziyaret etiler.

Isparta Uygulamalı Bilimler Rektörü Prof. Dr. Yılmaz ÇATAL’ı makamında ziyaret eden heyet, Üniversiteler arasında işbirliğinin artırılması için istekli olduklarını belirttiler. Prof. Dr. Yılmaz ÇATAL ise Özbekistan ile dil, kültür ve soy birliğinin olduğunu, ISUBU’nun Özbekistan Taşkent Devlet Tarım Üniversitesi ile ortak çalışmalara her zaman hazır olduğunu ifade etti.

Haberin Detayı: https://uluslararasi.isparta.edu.tr/tr/haber/ozbekistan-taskent-devlet-tarim-universitesinden-bir-heyet-universitemize-ziyaret-gerceklestirdi-34606h.html

 

Yayın Tarihi: 8.5.2023
Okunma Sayısı: 673
Yayınlayan: ISUBU Basın