Isparta Belediyesi Fatih Mahallesinde inşa edilen Siber Isparta Gençlik Merkezi’nde gençlerin teknoloji alanında farkındalıkları artırılarak, bu alanda girişimci olmalarına katkı sağlanması amacıyla, Isparta Belediyesi ve Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi yeni bir işbirliği protokolüne imza attı.

Isparta Belediyesi, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ortaklığıyla Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı ‘Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi Mali Destek Programı’ kapsamında Fatih Mahallesindeki Gençlik Merkezinde oluşturulan Siber Isparta Gençlik Merkezinde, gerçekleşen protokolde, fiziki ortamını Isparta Belediyesinin oluşturduğu merkezde, ISUBÜ akademisyenleri tarafından talep eden girişimcilere mentorluk hizmeti verilecek.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal arasında Siber Isparta Gençlik Merkezinde düzenlenen protokol imza töreniyle Isparta’da bulunan girişimciler için proje kültürünü yaygınlaştırma, proje geliştirme, üniversite sanayi işbirliğine dayalı proje faaliyetleri, eşleştirme, girişimcilik ve şirketleşme konularında işbirliğine gidildi.

Yine protokol kapsamında ISUBÜ öğrencileri “İşletmede Mesleki Eğitim” ve “Staj Eğitimi” dönemlerini yapabilecek, ulusal ve uluslararası kurumlarca proje desteği alan ISUBÜ öğrenci ve akademisyenleri projelerini gerçekleştirmek üzere merkezin alt yapısını kullanabilecek ve yine farklı bilişim konularında eğitimlerin Isparta Belediyesi ve ISUBÜ işbirliği ile devamlılığı sağlanacak.


Yayın Tarihi: 19.9.2023
Okunma Sayısı: 1789
Yayınlayan: ISUBU Basın