Moğolistan Ulanbator Valiliği Temsilcisi SUKHBAT Dashdondog’un beraberindeki Park ve Bahçeler Müdürlüğü görevlileri, Gıda Sanayicileri Birliği Başkanı Narmandakh Medekhguı ve ekibi birlikte Isparta’ya geldi. Isparta Valiliği ziyaretlerinden sonra Üniversitemizde misafir ettiğimiz heyete, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin genel tanıtımının yanında Ziraat Fakültesi bölümlerine ilişkin bilgiler aktırıldı.

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Öztürk, Prof. Dr. Ramazan Özçelik ve Prof. Dr. Ayhan Gösterit öncülüğünde ve Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Deniz Yılmaz’ın ev sahipliğinde Ziraat Fakültesine ait Doku Kültürü Laboratuvarı, SARGE SEM, Gül ve Gül Ürünleri Araştırma Merkezi, Damıtma Tesisi, Meyve Anaç Parselleri, Böcek Müzesi gibi başlıca uygulama alanları ziyaret edilerek, bölüm öğretim elemanları tarafından detaylı sunumlar gerçekleştirildi. Üniversitemiz ile Moğolistan ekibi arasında eğitim ve akademik iş birliği oluşturulması ve bu iş birliğinin genişletilmesi konusunda mutabakat sağlandı.

Ziyaret kapsamında, iki ülke arasında peyzaj ve gıda temelli eğitim iş birliği ve bilgi paylaşımını artırmak adına önemli adımlar atılmış oldu.

Yayın Tarihi: 5.10.2023
Okunma Sayısı: 1762
Yayınlayan: ISUBU Basın

HABERLER