Stanford Üniversitesi tarafından 2022 yılına ait "Yıllık Etki (2022 Yılı Çalışmalar)" Listesi'nde Üniversitemizden toplam beş bilim insanı yer almıştır. Söz konusu liste, Stanford Üniversitesi'nden Prof. Dr. John P. A. Ioannidis ve onun araştırma ekibi tarafından hazırlanmıştır. Bu liste, dünya genelinde 22 ana bilim dalı ile 174 alt bilim dalını kapsamaktadır ve dünyadaki bilim insanları arasında en yüksek etki yaratan ilk yüzde 2'lik dilime giren 100 bin bilim insanını içermektedir. 
 
Stanford Üniversitesi tarafından Elsevier veri tabanında 1 Ekim 2023 tarihinde yayımlanan bu liste, 2022 alıntı yılına göre değerlendirilmiş olup "Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları" olarak iki ana kategori altında sınıflandırılmıştır: "Kariyer boyu etki" ve "Yıllık etki (2022 yılı çalışmalar)". 
 
"Yıllık etki" kategorisinde Üniversitemizden ISUBÜ Rektör Yardımcısı ve Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat ÖZTÜRK, Mekatronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih YILMAZ ve Temel Bilimler Bölümü'nden Doç. Dr. Yunus Emre YÜKSEL ile Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Baydar yer almışlardır. Ayrıca, "Kariyer boyu etki" listesinde yine Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat ÖZTÜRK ve Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arzu ŞENCAN ŞAHİN hocamız da bu önemli listede yer almışlardır.
 
Akademik personelimizi bu başarılarından dolayı kutluyor ve daha büyük başarıların devamını diliyoruz. Daha fazla ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
 
Yayın Tarihi: 13.10.2023
Okunma Sayısı: 1662
Yayınlayan: ISUBU Basın

HABERLER