Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından 2023 yılı Kurumsal Dış Değerlendirme Programına dahil edilen Üniversitemize, 18 Ekim 2023 tarihinde Değerlendirme Takımı tarafından Ön Ziyaret gerçekleştirildi. Çevrim içi olarak gerçekleştirilen ziyaret dört oturumda tamamlandı.

İlk oturumda, Değerlendirme Takımı ile Üniversitemiz Rektörü, Rektör Yardımcıları ve Genel Sekreteri bir araya geldi. Gerçekleştirilen oturumda Rektör Prof. Dr. Yılmaz ÇATAL tarafından Üniversitemizin tanıtımı yapıldı. İkinci oturumda ise Değerlendirme Takımı ile Üniversitemiz Kalite Komisyonu bir araya geldi. Görüşmede, Üniversitemiz kalite güvencesi sistemi hakkında bilgiler verildi. Üçüncü oturum, Senato ve Yönetim Kurulu üyeleri ile soru cevap şeklinde gerçekleştirildi. Dördüncü ve son oturumda Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Yılmaz ÇATAL ve Değerlendirme Takım Başkanı Prof. Dr. Sevim ÇELİK bir araya gelerek Ön Ziyaret tamamlandı.

YÖKAK Kurumsal Dış Değerlendirme kapsamında Üniversitemize 13-15 Kasım 2023 tarihleri arasında Değerlendirme Takımı tarafından saha ziyareti gerçekleştirilecektir.

Yayın Tarihi: 26.10.2023
Okunma Sayısı: 574
Yayınlayan: ISUBU Basın

HABERLER