Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından 2023 yılı Kurumsal Dış Değerlendirme Programına dahil edilen Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ne, 12-15 Kasım 2023 tarihleri arasında Değerlendirme Takımı tarafından saha ziyareti gerçekleştirildi.

Başkanlığını Prof. Dr. Sevim ÇELİK’in yaptığı, Prof. Dr. Hakan ATILGAN, Prof. Dr. Ahmet BARAN, Prof. Dr. Celal TAŞDOĞAN, Prof. Dr. Ahmet BARDAKÇI, Dr. Öğr. Üyesi Bahar ÇELİK, Hatice Kübra AKÇAM ve Elif KOÇOĞLU’dan oluşan Değerlendirme Takımı, belirlenen program çerçevesinde Üniversitemiz birimlerini ziyaret ederek kalite güvencesi sistemi hakkında incelemelerde bulundu.

Program, Rektör V. Prof. Dr. Murat ÖZTÜRK ile yapılan görüşme sonrası başladı. Kalite Koordinatörü Öğr. Gör. Dr. Kutay ÖZDEMİR tarafından Üniversitemiz kalite güvencesi sistemi hakkında bir sunum yapıldı. Üç günlük ziyaret programı kapsamında; Orman Fakültesi, Teknoloji Fakültesi ve Turizm Fakültesi ile Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Eğirdir Meslek Yüksekokulu ve Uluborlu Selahattin Karasoy Meslek Yüksekokuluna ziyaretler gerçekleştirildi. Ayrıca Üniversitemiz Kalite Komisyonu, Senato, Yönetim Kurulu, Daire Başkanlıkları, Uygulama ve Araştırma Merkezleri, Koordinatörlükler ve Dış Paydaşlar ile yüz yüze görüşmeler yapıldı. Saha ziyareti, Değerlendirme Takımının Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Yılmaz ÇATAL ve davet ettiği kurum yetkilileri ile gerçekleştirdiği çıkış görüşmesi ile sora erdi.

Üniversitemize YÖKAK Kurumsal Dış Değerlendirme Takımı tarafından gerçekleştirilen ön ziyaret ve saha ziyaretinin ardından Kurumsal Geri Bildirim Raporu (KGBR) hazırlanarak, YÖKAK tarafından kamuoyu ile paylaşılacak.

 

 

 

 

Yayın Tarihi: 15.11.2023
Okunma Sayısı: 2144
Yayınlayan: ISUBU Basın