11-12 Kasım 2023 tarihleri arasında IYAŞ AVM’de ve 13-14 Kasım 2023 tarihleri arasında ise Isparta MYO’ da “Filistin’in Yanındayız” temalı fotoğraf sergisi gerçekleştirildi. 

ISUBÜ Mavera Topluluğu, Asya Topluluğu ve Çınar Ağacı Düşünce Okulu tarafından gerçekleştirilen serginin açılışı, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yılmaz Çatal, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Murat Öztürk, akademisyenler, öğrenciler ve davetliler tarafından yapıldı. 

Açılışın ardından sergiyi gezen davetlilere, Gazze’de yaşanan insanlık dramı ile ilgili öğrencilerin seçtiği eserler ile Gazze’de bulunan gazeteci Ömer ENSAR tarafından bölgeden gönderilen anlık fotoğraflar hakkında bilgiler verildi. 

Sergi açılışında yerel basına açıklamalarda bulunan Rektör Çatal, Gazze’de gerçekleştirilen zulme karşı üniversite olarak çeşitli faaliyetler gerçekleştirildiğinden söz etti. Bu faaliyetlerden özellikle boykot kararının son derece etkili olduğundan bahsetti. İlerleyen günlerde üniversite bünyesinde konu ile ilgili çeşitli etkinlikler düzenleneceğini vurguladı.

Yayın Tarihi: 15.11.2023
Okunma Sayısı: 1519
Yayınlayan: ISUBU Basın