Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Teknik Bilimler MYO akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Selim Bacak’ın, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde eğitim gören öğrenciler ile diğer engel gruplarına sahip olan bireyleri de kapsayan AB projesi destek almaya hak kazandı.

Engelli bireylerin, gelişimleri normal olan bireylere göre fiziksel, duygusal, sosyal, zihinsel ve psikomotor gelişim özellikleri itibariyle dezavantajlı grupta yer almaktadır. Sahip oldukları bu dezavantajı en aza indirilmesi için sosyal uyumunun sağlanması ve fırsat eşitsizliğinin mümkün olduğunca azaltılması gerekmektedir. Proje kapsamında bu gruplara yönelik çeşitli spor, el sanatları ve grup aktiviteleri yaptırılarak, engelli grupların sosyal yaşama dahil olabilmelerini artırmak, birlik ve beraberlik duygusu ile dostluklar kurmasını sağlayabilmek ve yaşam tatmini konusunda faydalar sağlamalarına katkıda bulunulacaktır.

Hazırladığı proje ile Avrupa Birliği’nden destek almaya hak kazanan Dr. Öğr. Üyesi Selim Bacak hocamızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Yayın Tarihi: 21.3.2024
Okunma Sayısı: 1768
Yayınlayan: ISUBU Basın