Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile Kazancı Holding arasında Çevre, Doğa ve Yaban Hayatı Eğitim-Araştırma İş Birliği Protokolü kapsamında Anadolu Parsı farkındalık ve araştırma çalışmalarına Adana ilinde başlandı.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile Kazancı Holding arasında Çevre, Doğa ve Yaban Hayatı Eğitim-Araştırma İş Birliği Protokolü kapsamında Anadolu Parsı farkındalığı konusu farkındalık eğitimlerinin ilki 30 Mayıs 2024 Perşembe günü Adana ili Pozantı ilçesi Aşçıbekirli Ortaokulu’nda ikincisi ise 31 Mayıs 2024 Cuma günü Adana ili Yüreğir ilçesi Tuğrulbey Ortaokulu’nda gerçekleştirildi.

Etkinlikler kapsamında Üniversitemiz adına, Protokol koordinatörü Doç.Dr. Yasin Ünal tarafından ‘Anadolu Parsı’ konulu sunum gerçekleştirilmiştir. Etkinliklerin ikinci aşamasında ise Doç.Dr.Yasin Ünal, Orm.Yüks. Müh. Mevlüt Zenbilci, Orm. Müh. Serdar Özkara ve Uzman Öğr. Nuran Kahveci tarafından uygulamalı atölye çalışmaları yapıldı.

Çalışmanın ikinci aşamasında ise Adana bölgesinde potansiyel habitatlara fotokapan yerleştirme çalışmaları yürütüldü.

Etkinliklere Kazancı Holding Adına Koordinatör Nazlı Yedekçi ile Aksa Doğalgaz yöneticileri katılım sağlandı

Doç.Dr. Yasin Ünal, Anadolu parsı farkındalığın artmasına yönelik yeni eğitim ve etkinliklere Osmaniye, Gaziantep, Hatay gibi illerde devam edilmesi konusunda planlamaların devam ettiğinin altını çizdi. Ünal, ayrıca ISUBÜ-Kazancı Holding arasında 2023 yılında imzalanmış olan Çevre, Doğa ve Yaban Hayatı Eğitim-Araştırma İş Birliği protokolünün Üniversite – Özel Sektör işbirliğinin çok önemli bir örneği olduğunu, yeni fikir ve projelerle artarak devam edeceğini ve gelişeceğini bildirildi.

 

Yayın Tarihi: 13.6.2024
Okunma Sayısı: 1082
Yayınlayan: ISUBU Basın