18 Mayıs 2018 tarih ve 30425 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Yükseköğretim Kanunu İle Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair 7141 Numaralı Kanun” ile kurulan Üniversitemiz, yeni yerleşkesine taşınana kadar Süleyman Demirel Üniversitesinin fiziki imkanlarından yararlanacaktır.

Öğrencilere içeriği zengin eğitim programlarının yanı sıra, sosyal dünyası geniş bir yerleşke ortamı sunulmaktadır. Yerleşke, kültür merkezleri, sanat evleri, yemek salonları, kafeteryaları, spor üniteleri, bankaları, iletişim ve ulaştırma ofisleri, yurtları, eğlence mekânları, öğrenci meydanı ve şenlikleriyle gündüz ve gece canlı bir yaşam alanıdır.

Üniversite bünyesinde düzenlenen kariyer günlerinde, ulusal sempozyum ve konferanslarda alanlarında söz sahibi kişilerle yakından iletişime geçip onların bilgi ve deneyimlerinden yararlanma, onlardan ilham alma ve fikirlerinizi onlarla paylaşma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Yerleşke içindeki spor ve eğlence merkezleri üniversite hayatına farklı bir boyut katmaktadır. Spor merkezlerinde çim saha futbol, basketbol, voleybol, hentbol, halı saha futbol, tenis, atletizm, at biniciliği, fitness, step, aerobik, bisiklet, tırmanma ve masa tenisi sporlarını yapabilirsiniz. Üniversite dışında yakın merkezlerde dağcılık, dalgıçlık, yamaç paraşütü, orienteering, kros gibi alanlarda spor olanakları bulunmaktadır. Doğu Yerleşkede Atatürk Spor Salonu ve olimpik yüzme havuzu, kapasiteleri ve donanımları itibariyle bölgenin ve Türkiye’nin en iyi spor merkezleri arasında sayılmaktadır. Isparta yöresi, ülkemizin önde gelen kış sporları merkezlerinden biri olması nedeniyle, diğer spor dalları arasında kış sporlarına ayrıca önem verilmektedir. Bu konuda Davraz Kayak Merkezi’nde sportif aktiviteleri düzenlenmektedir.

Bilgi Merkezi (Kütüphane)

Bilgi Merkezindeki kitap ve süreli yayınlar koleksiyonlarından her zaman yararlanabilir ve istediğiniz yayınları ödünç alabilir, ulaşmak istediğiniz her türlü bilimsel yayını, yurt içindeki ve yurt dışındaki pek çok kütüphaneden getirtebilir, multimedya olanaklarından faydalanabilirsiniz. Bilgi Merkezi’nde abone olunan tüm günlük gazeteleri okuyabilir, çalışma alanlarından faydalanabilir ve günün istediğiniz saatinde dünyanın bilgisine Bilgi Merkezi aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

 

Son güncelleme tarihi:3.12.2019