Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü sosyal sorumluluk projesi kapsamında ilimiz Gökçay mevkiinde bulunan Isparta Huzurevi Engellilere Bakım Merkezi binasının deprem performans analizlerini gerçekleştiriyor.

İlimiz coğrafyasının deprem bölgesi olması ve deprem konusunda sürekli hazırlıklı olmak gerektiğinin bilinciyle İnşaat Mühendisliği Bölümü bünyesinde kurulan çalışma grubu ile depremden önce hangi önlemlerin alınacağı, olası bir depremden sonra neler yapılacağı ve mevcut yapıların deprem performans analizinin yapılması ile ilgili çalışmalar yürütülüyor.

ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal, Huzurevi Engellilere Bakım Merkezi binasında Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerince gerçekleştirilen deprem performans analizi çalışmalarını yerinde inceleyerek Huzurevi sakinleri ile de bir araya geldi.

Ziyaret sırasında Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Reşat Selbaş ve İnşaat Mühendisliği Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Özlem Terzi tarafından yapılan çalışmalarla ilgili bilgilendirmeler yapıldı.

Huzurevi sakinleri ve yöneticileri de Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi akademisyenleri tarafından kendilerine verilen desteğe teşekkür ederek söz konusu ziyaretten dolayı duydukları memnuniyeti ifade ettiler. 

Yayın Tarihi: 28.7.2023
Okunma Sayısı: 1772
Yayınlayan: ISUBU Basın