1978 Antalya/Kumluca doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Kumluca’da tamamladıktan sonra, 1999 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ), Orman Fakültesi, Orman Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuştur. Özel Orman Amenajman şirketinde çalıştıktan sonra, 2000 yılında SDÜ Orman Fakültesi, Orman Amenajmanı Anabilim Dalı’na Araştırma Görevlisi, 2010 yılında Yardımcı Doçent, 2012 yılında Doçent ve 2018 yılında Profesör olmuştur. Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, Orman Mühendisleri Odası Batı Akdeniz Şubesi II. Başkanlığı, Genel Merkez Denetleme Kurulu üyeliği görevlerini yürütmüştür. TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi ve ISUBÜ Orman Fakültesi Dekanı olarak görev yapmıştır. Evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

15 Eylül 2022 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ve 2022/473 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ne Rektör olarak atanmıştır.

yilmazcatal@isparta.edu.tr


1978 Isparta doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Isparta’da, lisans eğitimini Atatürk Üniversitesi'nde 2000 yılında tamamlamıştır. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Süleyman Demirel Üniversitesi'nde 2005 ve 2009 yıllarında tamamlamıştır. 2012-2013 yılları arasında Ontario Üniversitesi’nde Entegre Enerji Sistemlerinin Tasarımı ve Modellenmesi konusunda doktora sonrası çalışmalarını yapmıştır. SDÜ Teknoloji Fakültesi, Mekatronik Mühendisliği Bölümü'nde 2013 yılında Doçent ve 2018 yılında Profesör olmuştur. Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Enerji Çalışma Grubu üyesi olup; sürdürülebilir ve yenilenebilir enerji teknolojileri, yenilikçi enerji depolama sistemleri, güneş enerjisi teknolojileri, alternatif enerji stratejileri ve politikaları üzerine çokça basılı dergi makalesi ve uluslararası konferans bildirisi mevcuttur. Prof. Öztürk aynı zamanda Ulusal Hidrojen Teknolojileri Derneği Yönetim Kurulu üyeliği görevini de yürütmektedir. Prof. Dr. Murat Öztürk’ün Araştırma ve Uzmanlık Alanları: Alternatif Enerji Teknolojileri, Enerji Depolama Sistemleri, Güneş Enerjisi Uygulamaları, Hidrojen Enerjisi Teknolojileri, Enerji Politikaları ve Sürdürülebilir Gelişme, Araştırma-inovasyon-ticarileştirme ve teknoloji geliştirme yöntemleridir. Evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

02462146013
muratozturk@isparta.edu.tr